O nás

Vyrábíme budoucnost

Servery a racky

Z Brna do
kalifornské Mety či
japonského Fujitsu

Už jste dnes napsali status na Facebook? Hledali jste něco na Amazonu? Zahráli jste si hru na Xboxu od Microsoftu? Tyhle značky znáte velmi dobře. Možná jste ale netušili, že se skrz ně také dostáváte do blízkosti nás ve Wistronu.

Právě pro tyto velké globální značky totiž vyrábíme naše servery a datové racky (chytré skříně, ve kterých jsou umístěné). Možná jste zrovna dnes jeli šalinou s člověkem, který smontoval server, na kterém jsou uložené vaše instagramové fotky z dovolené.

O nás
O nás
Komponenty

Na začátku je to hromada obvodů, součástek a čipů, které odebíráme od nejlepších světových výrobců.

O nás
Servery

Šikovné ruce našich pracovníků je dají dohromady tak, že se z komponent stane špičkový server.

O nás
Racky

Jednotlivé servery pak skládáme do tzv. racků, laicky řečeno chytrých skříní, přesně podle požadavků zákazníků.

O nás
Datová centra

Odběratelé si pak z racků tvoří vlastní datová centra, na kterých běží třeba Facebook nebo cloud Microsoftu.

O nás
Špičková budoucnost

Společně se tak podílíme na změnách, jejichž cílem je, aby měl každý člověk na planetě každou chvíli o něco lepší život.

Wistron v čase

Přes 20 let
zkušeností na trhu
s inovacemi

Psal se rok 2000, když na Taiwanu rozbouřila vody vyspělých technologií značka Wistron. Naše společnost ale žije mnohem déle. Před tím byla totiž součástí neméně slavné firmy Acer.

Po více než dvou dekádách zaslouženě slaví úspěchy, které si musela vydobýt. Začalo to už v roce 2011 spoluprací s Microsoftem, jedním z našich hlavních odběratelů. Dnes je Wistron globální značkou s 25 pobočkami po celém světě. Mezi nimi je i jedna v České republice – v Brně, kde se už 15 let neustále rozrůstá.

O nás
2000
Vlastní značka

Před více než 20 lety se Wistron odpojil od Aceru a započal novou historii moderních technologií.

2007
Wistron v Brně

O sedm let později se v Brně rozjela největší výroba serverů ve střední Evropě a spolupráce s firmou HP.

2011
Wistron globálním hráčem

V roce 2011 Wistron předeslal, jakým směrem se bude ubírat - ke hvězdám. Navázal spolupráci s Microsoftem a od té doby vyrábí pro nejdůležitější světové značky.

2024
Budoucnost je teď

Dnes máme mezi odběrateli i další velká jména jako Meta, Fujitsu či Amazon a rozrostli jsme se do 25 poboček po celém světě. Jen v Brně zaměstnáváme přes 600 lidí a rozrůstáme se.

Globální Wistron

25 poboček v 10 zemích světa. Wistron je všude, kde lidé chtějí měnit budoucnost

Amerika

Mexico City Servisní centrum Ciaudad Juárez Výrobní centrum Sao Paulo Servisní centrum San José Centrum výzkumu a vývoje Dallas Servisní centrum McKinney Výrobní centrum

Evropa

Brno Výrobní centrum, Servisní centrum Istanbul Servisní centrum

Asie

Port Klang Výrobní centrum Tỉnh Hà Nam Výrobní centrum Hsinchu Globální výrobní a servisní centrum, GMP certifikovaná výroba Taipei Hlavní sídlo, Globální centrum výzkumu a vývoje Kaohsiung Výrobní centrum, Centrum výzkumu a vývoje Bengalúr Výrobní centrum, Servisní centrum Kunshan Výrobní centrum, Technologický kampus, Centrum výzkumu a vývoje, Servisní centrum Zhongshan Výrobní centrum, Technologický kampus, Centrum výzkumu a vývoje Chongqing Výrobní centrum, Centrum výzkumu a vývoje and GMP certifikovaná výroba Šanghaj Centrum výzkumu a vývoje Chengdu Výrobní centrum, Centrum výzkumu a vývoje Taizhou Výrobní centrum Wuhan Centrum výzkumu a vývoje Subic Bay Centrum technické podpory, Servisní centrum Čiba Servisní centrum Hongkong Servisní centrum Singapur Servisní centrum

O nás
O nás
Menu
cz / en
Kontakt